Reishi 90 kaps
Reishi 90 kaps
Reishi 90 kaps
Reishi 90 kaps

Reishi Lakownica żółtawa - 90 kaps

MycoMedica

Reishi w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest stosowany od tysiącleci

145,00 zł
Brutto

 

Reishi w optymalnym stężeniu | MycoMedica

Reishi  (ganoderma lub Lakownica żółtawa) to  jeden z najbardziej  popularnych grzybów chińskich. W Tradycyjnej Medycynie Chińskiej jest stosowany od tysiącleci. Jest to również najczęściej wykorzystywany grzyb chiński w przypadku kaszlu i duszności.

Polecamy ten produkt z uwagi na idealny stosunek polisacharydów, triterpenów i innych substancji bioaktywnych w celu uzyskania jak najlepszych efektów. 

Nasz Reishi jest uprawiany na podłożu organicznym. Podstawą tego podłoża jest masyw dębowy. Część używanego przez nas grzyba to owocnik.

Testowane w niemieckim Agrolab.

Reishi (Ganoderma lucidum, Lakownica żółtawa) to jeden z najbardziej cennych grzybów w Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. W tłumaczeniu znaczy „boski grzyb nieśmiertelności“. Jego działanie wykorzystywane jest od ponad 4000 lat.

Dzięki zastosowaniu metody podwójnej ekstrakcji (najpierw ekstrakcja wodą, a następnie alkoholem) oferujemy wyciąg z reishi o wysokiej jakości oraz o idealnym stosunku substancji czynnych w celu uzyskania jak najlepszych rezultatów:

  • 30 % polisacharydów (to 33-34 %)

  • 4 % triterpenów

 
Zawartość opakowania: 90 kapsułek zawierających 500mg ekstraktu - w żelatynowych lub roślinnych kapsułkach (odpowiednie dla wegan)
Masa netto: 55,8g


O Reishi

Reishi (Lakownica żółtawa, Ganoderma lucidum) należy do żagwiowiatych grzybów rozkładających drewno. Możemy go znaleźć głównie na drzewach martwych lub pniach. Jego owocniki są półokrągłe i mają średnicę 6−12 cm. Są specyficzne ze względu na ich lśniącą warstwę, z której wywodzi się ich nazwa.

Reishi (Ganoderma) pochodzi z Azji, gdzie jest również nazywany „boskim grzybem nieśmiertelności“. Jest ważną częścią Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, przez którą jest wykorzystywany od ponad 4000 lat. Wzmiankę o Reishi (Ganoderma) znajdziemy również  w podstawowym dziele medycyny chińskiej, w Wewnętrznym Kanonie Żółtego Cesarza. Był wtedy na tyle rzadki, że przeznaczony wyłącznie dla cesarza i jego rodziny. Stosowano go nie tylko w medycyne chińskiej, ale również jako silny talizman na szczęście i ochronę przed złem. Mnisi w taoistycznych klasztorach stosowali Reishi (Ganoderma) przed medytacją ze względu na jego zdolność łagodzenia duszy Shen. Z uwagi na zdolność regeneracji funkcji organizmu i jego aktywizacji jest używany również przez rosyjskich astronautów oraz Szerpów, mieszkających na dużych wysokościach w Himalajach.

Dawkowanie:

  • dawka lecznicza: 3–10 kapsułek dziennie (zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalistą medycyny chińskiej)
  • dawka profilaktyczna: 1 lub 2 kapsułki dziennie 
  • zalecamy stosować przez 5 dni w tygodniu, a następnie zrobić 2 dni przerwy
  • kapsułki przyjmować na czczo (min. 30 minut przed posiłkiem lub 60 minut po posiłku), popić wodą lub słabą, zieloną herbatą
  • podczas przyjmowania grzybów leczniczych zalecamy zwiększenie spożycia witaminy C, która zwiększa absorpcję substancji czynnych - na przykład w formie ekstraktu goździkowca brazylijskiego  Acerola.
Ostrzeżenie: Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia, oraz kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zawiera efedryny, kofeiny, glutenu, konserwantów, barwników ani cukru.

Produkty prezentowane na tej stronie są suplementami diety. Nie są lekarstwami i nie mogą być stosowane zamiast nich. Zachęcamy do korzystania z nich razem z lekami na receptę.
43 Przedmioty
Nowy
8594167650021

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy
Product added to compare.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.