Essence Zestaw na zdrowe stawy - Glukozamina, chondroityna, MSM, Kolagen Powiększ

Essence - Zestaw na zdrowe stawy - Glukozamina, chondroityna, MSM, Kolagen

Essence Essence

Nowy

ZESTAW NA ZDROWE STAWY to pakiet 4 substancji, które pomogą zadbać o Twoje stawy. Takie połączenie wspiera proces odbudowy, usuwa zapalenia oraz chroni stawy podczas wysiłku fizycznego.

Więcej szczegółów

63,99 zł

brutto

Zwiększ zamówienie o 199,00 zł aby otrzymać BEZPŁATNĄ WYSYŁKĘ!

Zawartość

  • 1 x - Collagen Kolagen 90 tab

    Essence Nutrition Collagen 90 tab to suplement diety w postaci tabletek zawierający kolagen. Kolagen to główne białko tkanki łącznej, które stanowi 30% wszystkich białek człowieka. To najważniejsze białko strukturalne. Kolagen jest obecny w większości tkanek i narządów, m.in. w kościach, chrząstkach, skórze, więzadłach, ścięgnach, rogówce.

    24,99 zł
  • 1 x - Glucosamine Chondroitin MSM 90 tab

    Essence Glucosamine Chondroitin MSM 90 tab to trzy suplementy w jednym. Takie połączenie gwarantuje zdrowe, mocne stawy. Pomaga pozbyć się bólu oraz zapalenia. Glukozamina jest kluczowym składnikiem chrząstki. Chondroityna sprawia, że stawy są elastyczne i bardziej odporne na obciążenia. MSM zmniejsza stany zapalne i ilość wolnych rodników w organizmie

    38,99 zł

Więcej informacji

ZESTAW NA ZDROWE STAWY

Zestaw na zdrowe stawy to pakiet 4 substancji, które pomogą zadbać Ci o Twoje stawy. Takie połączenie wspiera proces odbudowy, usuwa zapalenia oraz chroni stawy podczas wysiłku fizycznego.

Siarczan glukozaminy

Glukozamina jest aminocukrem wytwarzanym w organizmie człowieka na bazie cukru i jednego z aminokwasów – glutaminySiarczan glukozaminy jest prekursorem syntezy glikozaminoglikanów, które – oprócz kolagenu – są kluczowym składnikiem tkanki chrzęstnej, ścięgien i więzadeł. Wynika z tego, że glukozamina może być pomocna w odbudowie chrząstki. Jest ona także ważnym składnikiem kolagenu, który wpływa na wiązanie komórek oraz elastyczność tkanki łącznej w chrząstce i ścięgnach.

Siarczan chondroityny

Siarczan chondroityny jest glikozaminoglikanem, mukopolisacharydem. Jest składnikiem chrząstki stawowej, która wpływa na ruchliwość i elastyczność naszych stawów. Działa jako główny składnik skomplikowanej macierzy pozakomórkowej, pobudza syntezę jej makrocząsteczek. W badaniu Pierre Mathieu opublikowanym w 2002 r. wykazano korzystny wpływ siarczanu chondroityny na stawy – nie stwierdzono ich degradacji w porównaniu do grupy kontrolnej, gdzie utrzymywała się ona na poziomie 5%.

Skład

Essence Nutrition Glucosamine Chondroitin & MSM - 90 tabl.
Porcja: 3 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 30
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 108.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 3 tabl. % RWS*
Siarczan glukozaminy 1000 mg -
Siarczan chondroityny 1000 mg -
Metylosulfonylometan 600 mg -

Składniki: Siarczan glukozaminy (ze skorupiaków), siarczan chondroityny, metylosulfonylometan, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Kolagen

Essence Nutrition Collagen to suplement diety w postaci tabletek zawierający kolagen (hydrolizat kolagenu wołowego).

Kolagen to główne białko tkanki łącznej, które stanowi 30% wszystkich białek człowieka. To najważniejsze białko strukturalne. Kolagen jest obecny w większości tkanek i narządów, m.in. w kościach, chrząstkach, skórze, więzadłach, ścięgnach, rogówce.

Kolagen jest zbudowany z aminokwasów, przede wszystkim glicyny i proliny, a także hydroksyproliny i hydroksylizyny. Charakterystyczne dla składu aminokwasowego polipeptydów kolagenu jest obecność aminokwasów kwaśnych (kwasu glutaminowego i asparaginowego) oraz zasadowych (lizyny i argininy). Do tej pory wyizolowano 29 typów kolagenów, które cechują się różną strukturą, funkcją oraz występowaniem w organizmie.

Kolagen charakteryzuje się wytrzymałością oraz dużą elastycznością. Głównym zadaniem kolagenu jest łączenie ze sobą komórek, stąd jest ważnym elementem budulcowym dla narządów wewnętrznych. Oprócz strukturalnej integralności tkanek i narządów, kolagen wchodzi w interakcje ze specyficznymi receptorami, które wpływają na oddziaływanie komórek, ich różnicowanie, wzrost.

Żeby odpowiedzieć na to pytanie, warto przejrzeć literaturę naukową. Na przykład w publikacji z 2000 r. R. W. Moskowitz podaje, że kolagen wykazuje pozytywne działanie na macierz chrząstki. Z kolei A.E. Bello i S. Oesser w artykule z 2006 r. będącym przeglądem literatury, piszą, że hydrolizat kolagenu przejawia wpływ stymulujący na wzrost syntezy macierzy pozakomórkowej makrocząsteczki chondrocytów.

Skład

Essence Nutrition Collagen - 90 tabl.
Porcja: 3 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 30
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 108.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 3 tabl. % RWS* Na 1 tabl. % RWS*
Kolagen 3000 mg - 1000 mg -

Składniki: hydrolizat kolagenu wołowego, substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (dwutlenek krzemu, fosforany wapnia, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Recenzje

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zestaw na zdrowe stawy - Glukozamina, chondroityna, MSM, Kolagen

Zestaw na zdrowe stawy - Glukozamina, chondroityna, MSM, Kolagen

Akceptuję Strona wykorzystuję pliki cookie