Lion’s Mane – Soplówka Jeżowata DER 20:1 100g
Lion’s Mane – Soplówka Jeżowata DER 20:1 100g

Lion’s Mane – Soplówka Jeżowata DER 20:1 50g

Slavic Labs

Lion’s Mane Slavic Labs to wysoko skoncentrowany ekstrakt  Soplówki Jeżowatej – DER 20:1 (do wyprodukowania 1 grama ekstraktu użyto 200 gramów świeżych owocników).

Obecnie brak na stanie
119,00 zł
Brutto

 

Lion’s Mane (łac. Hericium erinaceus), nazywany także Soplówką jeżowatą, to jadalny grzyb występujący naturalnie w lasach umiarkowanych i tropikalnych, rosnący na pniach zarówno żywych, jak i martwych drzew. Lion’s Mane jest bogaty w składniki odżywcze, takie jak białka, aminokwasy, polisacharydy i witaminy, a badania potwierdzają jego zdrowotne korzyści, w tym wpływ na poprawę funkcji mózgu i układu nerwowego. Soplówka jeżowata to neuronapęd dla Twojego mózgu, który wzniesie Cię na wyżyny kreatywności.

Dlaczego stawiamy na beta-glukany, a nie tak popularne w innych produktach zawartości polisacharydów?

W procesie zbioru grzybów medycznych, często zbierane są razem z częścią podłoża na którym rosły. Podłoże z racji tego, że dostarcza składników odżywczych zawiera w sobie duże ilości skrobi, która następnie sztucznie zawyża wyniki badań polisacharydów prezentowane przy innych produktach. Beta-glukany mimo, że również są polisacharydem występują jedynie w owocnikach grzybni(grzybach).

Stwierdzenie, że produkt zawiera dany poziom polisacharydów bez określenia zawartości beta-glukanu, nie jest wystarczającym wskaźnikiem jakości ekstraktu, a w niektórych sytuacjach może to sugerować niską jakość produktu.

Czym są Beta-glukany?

Beta-glukan to rodzaj rozpuszczalnego błonnika, który znany jest z przynoszenia wielu zróżnicowanych korzyści zdrowotnych.

Właściwości beta-glukanów obejmują:

Poprawa zdrowia serca: Beta-glukany wspomagają obniżenie poziomu ‘złego” cholesterolu LDL i zmniejszenie ryzyka chorób serca. Dzieje się tak dlatego, że wiążą się z kwasami żółciowymi w jelitach i zapobiegają ich ponownemu wchłonięciu do organizmu.

Wsparcie układu odpornościowego: Wykazano, że beta-glukany stymulują układ immunologiczny poprzez aktywację białych krwinek, co przekłada się na sprawniejsze zwalczanie infekcji i innych chorób.

Kontrola wagi: Beta-glukany zwiększają uczucie sytości i zmniejszają apetyt.

Zdrowie jelit: Beta-glukany mogą pomóc poprawić zdrowie jelit poprzez promowanie wzrostu korzystnych bakterii w jelitach, co może pomóc w poprawie trawienia i zmniejszeniu stanu zapalnego.

Działanie Lion’s Mane:

– Działanie neuroprotekcyjne i neuroplastyczne

– Łagodzenie stanów zapalnych

– Zwiększenie procesów poznawczych i funkcji umysłowych

– Regeneracja układu pokarmowego

– Działanie antyoksydacyjne

– Zmniejszenie niepokoju, lęku i stresu

 

Lion’s Mane zawiera związki, które hamują stany zapalne w organizmie. Ta właściwość może być pomocna m.in. w przypadku chorób zapalnych jelit, reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS), chorób układu krążenia i schorzeniach skóry. (1, 5) Co więcej, badania wskazują na wysoce pozytywny wpływ Hericium erinaceus na układ pokarmowy. Reguluje skład mikroflory jelitowej, (2) regeneruje i chroni błonę śluzową żołądka przed uszkodzeniami oraz wykazuje działanie przeciwwrzodowe. (3)

 

Działa także antyoksydacyjnie (znacząco zwiększa aktywność dysmutazy ponadtlenkowej i katalazy, chroni komórki, wymiata wolne rodniki) (3, 5), silnie neuroprotekcyjnie (w tym po niedokrwiennym uszkodzeniu mózgu), stymuluje wzrost neurytów w komórkach mózgu i rdzenia kręgowego (8), może wpływać  na plastyczność neuronów (9) oraz poprawia funkcje kognitywne. (1, 5, 7)

 

Związki aktywne zawarte w Lion’s Mane znacząco łagodzą zaburzenia depresyjne i poznawcze (m.in. poprzez modulację i regulację układu monoaminergicznego), (4, 7), łagodzą niepokój, stres i lęki oraz poprawiają jakość snu i zmniejszają jego zaburzenia. (6, 9)Potrzebujesz więcej energii? Chcesz, aby Twój mózg pracował na podwyższonych obrotach? A może marzysz o lepszej regeneracji podczas snu i wysypianiu się?

Jeśli tak, to nasze grzyby medyczne są właśnie dla Ciebie!

Lion’s Mane Slavic Labs to wysoko skoncentrowany ekstrakt  Soplówki Jeżowatej – DER 20:1 (do wyprodukowania 1 grama ekstraktu użyto 200 gramów świeżych owocników).

Innowacyjna formuła wodnego ekstraktu grzybów zapewni Ci wygodne użycie – łatwe i szybkie rozpuszczanie. Możesz dodać ją do kawy, herbaty, smoothie, soku, wody – niezależnie od tego, co wybierzesz, grzyby nie stracą swoich właściwości! Stawiamy na naturę – produkt nie zawiera wypełniaczy, przeciwzbrylaczy ani innych sztucznych dodatków.

Badanie w niezależnym laboratorium wykazało 29,7% beta glukanów w ekstrakcie Lion’s Mane. Jest to o 50% większa liczba niż w większości innych produktów na rynku. Duża zawartość procentowa związków aktywnych w połączeniu z wysokim stężeniem ekstraktu (DER 20:1) znacząco zwiększa potencjał prozdrowotny suplementu.

Nowy
5905440016558

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Produkt dodany do listy
Product added to compare.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.