Essence Zestaw na ochronę wątroby - Korzeń Kudzu i Ostropest plamisty Powiększ

Essence - Zestaw na ochronę wątroby - Korzeń Kudzu i Ostropest plamisty

Essence Essence

Nowy

ZESTAW ZDROWA WĄTROBA to zestaw dwóch środków, które zadbają o zdrowie Twojej wątroby. Korzeń Kudzu oraz Ostropest plamisty to idealne połączenie dla zachowania zdrowej wątroby oraz dla jej regeneracji. Badania wykazują, że stosowanie wyciągu z tych roślin powoduje szybszą regenerację wątroby na przykład po nadużyciu alkoholu

Więcej szczegółów

33,99 zł

brutto

zamiast 37,98 zł

Zwiększ zamówienie o 199,00 zł aby otrzymać BEZPŁATNĄ WYSYŁKĘ!

Zawartość

Więcej informacji

ZESTAW ZDROWA WĄTROBA

Zestaw dwóch środków, które zadbają o zdrowie Twojej wątroby. Korzeń Kudzu oraz Ostropest plamisty to idealne połączenie dla zachowania zdrowej wątroby oraz dla jej regeneracji. Badania wykazują, że stosowanie wyciągu z tych roślin powoduje szybszą regenerację wątroby na przykład po nadużyciu alkoholu.

Essence Nutrition Kudzu Root Powder - 90 tab

Essence Nutrition Kudzu Root to preparat zawierający w swoim składzie sproszkowany korzeń opornika łatkowatego. Roślina ta stosowana jest od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej i znana jest ze swojego zbawiennego wpływu na uszkodzenia wątroby - powstałe również z nadużywania alkoholu. 

Kudzu, inaczej opornik łatkowaty to roślina pochodząca z południowo-wschodniej Azji, która jest znana w tradycyjnej medycynie chińskiej od tysięcy lat. Ciekawostką jest, że kudzu sprowadzono z Chin na kontynent europejski i amerykański w XIX w. Badania nad właściwościami związków bioaktywnych obecnych w tej roślinie prowadzone są od drugiej połowy XX w. Kudzu jest rośliną bogatą w izoflawonoidy o dużej aktywności biologicznej (daidzeina, genisteina, pueraryna), które z kolei zaliczane są do fitoestrogenów. Zawartość izoflawonoidów w korzeniu (w zależności od miejsca pochodzenia) wynosi od 1,77% do 12%. Flawonoidy, w tym też izoflawonoidy, wykazują właściwości antyoksydacyjne. Wspomagają zahamowanie reakcji utleniania oraz neutralizują wolne rodniki. Te właściwości umożliwiają ochronę elementów budulcowych i funkcjonalnych komórek przed działaniem oksydacyjnym. Fitoestrogeny wykazują zróżnicowaną budowę chemiczną, jednakże strukturalnie przejawiają podobieństwo do naturalnych i syntetycznych estrogenów. W efekcie mogą wspierać w zmniejszaniu niedogodności związanych z menopauzą.

Powszechnie dostępne są informacje, że korzeń kudzu może wykazywać działanie wspierające w kontrolowaniu picia alkoholu. Istnieje badanie z 2005 r. opublikowane w Clinical and Experimental Research, gdzie badacze doszli do wniosku, że ekstrakt kudzu może być przydatny w kontrolowaniu nadmiernego spożycia alkoholu w populacji osób średnio-pijących. Badanie to zostało przeprowadzone na 14 ochotnikach, u których stwierdzono, że piją alkohol "w sposób szkodliwy". Po tygodniu stosowania kudzu, chęć wypicia większej ilości napojów procentowych była mniejsza, a co za tym idzie, zmniejszała się ilość wypijanego alkoholu. Jest to połączone z obecnością w kudzu izoflawonoidów, które mają znaczenie w spowolnieniu metabolizmu alkoholu, co ma związek z przemianami aldehydu octowego (czyli wpływają na zahamowanie przekształcenia etanolu do aldehydu octowego).

Skład

Essence Nutrition Kudzu Root Powder - 90 tabl.
Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 90.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl. % RWS*
Sproszkowany korzeń Kudzu 500 mg -

Składniki: sproszkowany korzeń Kudzu - opornik łatkowaty (Pueraria lobata), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (węglan wapnia, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzoną obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Essence Milk Thistle 90 tab Ostropest plamisty

Essence Milk Thistle to skoncentrowana dawka wyciągu z nasion ostropestu plamistego. Roślina ta znana jest z wysokiej zawartości sylimaryny, która dba o kondycję wątroby. Zalecane dla osób stosujących sterydy lub leki hepatoksyczne oraz naużywających alkoholu

Ostropest plamisty to lecznicza roślina od wieków stosowana w fitoterapii, której podstawowym działaniem jest utrzymanie wątroby w możliwie najlepszej kondycji. Pierwsze wzmianki o jej leczniczych właściwościach pojawiły się już w IV w. p.n.e., a duża skuteczność potwierdzona licznymi badaniami, sprawiła, że ostropest jest dzisiaj najczęściej wybieranym lekiem roślinnym w procesach leczenia wątroby.

Pozytywne działanie ostropestu wynika z wysokiej zawartości sylimaryny, która jest związkiem roślinnym składającym się z sylibiny, izosylibiny, sylidianiny i sylikrystyny. Działanie sylimaryny to przede wszystkim ochrona wątroby przed szkodliwymi związkami organicznymi, takimi jak alkohol, czy leki.

Stosowanie ostropestu zalecane jest osobom narażonym na czynniki negatywnie wpływające na funkcjonowanie wątroby, a w szczególności osobom nadużywającym alkoholu, przebywającym w skażonym środowisku (np. miejsca pracy) oraz osobom przyjmującym sterydy, leki i nadmierne ilości suplementów.

Essence Nutrition Milk Thistle to produkt naturalny, zawierający wysokiej jakości ekstrakt z ostropestu plamistego, co zapewnia nie tylko dużą skuteczność, ale i wysokie bezpieczeństwo stosowania. Jedna tabletka produktu zawiera aż 500 mg ekstraktu z nasion ostropestu plamistego, a całe opakowanie wystarcza nawet na kilka miesięcy suplementacji.

Skład

Essence Nutrition Milk Thistle - 90 tabl.
Porcja: 1 tabl.
Ilość porcji w opakowaniu: 90
Opakowanie: 90 tabl.
Masa netto: 90.00 g
Wartość Odżywcza / Informacja Żywieniowa: Na 1 tabl. % RWS*
Ekstrakt z nasion ostropestu plamistego 500 mg -

Składniki: ekstrakt z nasion ostropestu plamistego (Silybum marianum), substancje wypełniające (celuloza mikrokrystaliczna, skrobia), substancje przeciwzbrylające (węglan wapnia, dwutlenek krzemu, sole magnezowe kwasów tłuszczowych).

Może zawierać niezamierzona obecność pochodnych mleka, soi, zbóż zawierających gluten (pszenicy), jaj, selera i gorczycy.

*% Referencyjna Wartość Spożycia

Uwagi:

Suplement diety / Środek spożywczy zastępujący całodzienną dietę, do kontroli masy ciała.
Nie może być stosowany jako zamiennik bądź substytut zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia.
Produktu nie należy podawać matkom karmiącym oraz kobietom w ciąży.
Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, w temperaturze pokojowej do 25°C. Chronić przed światłem.

Recenzje

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Zestaw na ochronę wątroby - Korzeń Kudzu i Ostropest plamisty

Zestaw na ochronę wątroby - Korzeń Kudzu i Ostropest plamisty

Akceptuję Strona wykorzystuję pliki cookie