Electrolyte Balance - Elektrolity 290g Powiększ

Solve Labs - Electrolyte Balance - Elektrolity 290g

Solve Labs

Nowy

Elektrolity są jednymi z najbardziej potrzebnych, a zarazem niedocenionych substancji wspomagających aktywny tryb życia. Po rozpuszczeniu w wodzie mają zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego. Wspomagają transmisję impulsów nerwowych, pracę mięśni i wspierają odpowiednie nawodnienie organizmu.

Więcej szczegółów

99,00 zł

brutto

Zwiększ zamówienie o 199,00 zł aby otrzymać BEZPŁATNĄ WYSYŁKĘ!

Więcej informacji

Elektrolity są jednymi z najbardziej potrzebnych, a zarazem niedocenionych substancji wspomagających aktywny tryb życia. Po rozpuszczeniu w wodzie mają zdolność do przewodzenia prądu elektrycznego. Wspomagają transmisję impulsów nerwowych, pracę mięśni i wspierają odpowiednie nawodnienie organizmu.

Więcej. Dłużej. Lepiej.

Twoje ciało to środowisko wodne. Za każdym razem gdy się pocisz, tracisz wodę, a wraz z nią cenne minerały. To właśnie balans takich minerałów jak magnez i potas stwarza odpowiednie środowisko do prawidłowej pracy mięśni i przekłada się na nasze możliwości fizyczne. 

Według badań już 2% spadek nawodnienia i elektrolitów powoduje ok. 10% spadek możliwości wysiłkowych organizmu. Z tego powodu suplementacja elektrolitami jest wskazana w przypadku osób o zwiększonej aktywności fizycznej.

Zadbaj o odpowiedni balans elektrolitów i utrzymaj optymalny stan psychofizyczny podczas intensywnej sesji treningowej, górskiej wędrówki, czy sportowych aktywność.  

Minerały wspomagające pracę organizmu

Magnez jest pierwiastkiem, którego działanie trudno przecenić. Uczestniczy w ok. 300 procesach biochemicznych w naszym ciele i wpływa na wiele jego układów. Wspomaga prawidłową pracę mięśni i układu nerwowego, co jest szczególnie istotne w kontekście zdolności wysiłkowych. Wpływa również na zmniejszenie uczucia zmęczenia, pozwalając jeszcze lepiej zaadaptować się do ciężkich wyzwań.

Potas jest jednym z najważniejszych pierwiastków występujących w naszym ciele. Jest kluczowy dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i jest niezbędny w cyklach, w których nasze komórki produkują energię. Pomaga ładować nasze komórkowe baterie. Z tego powodu zajmuje on pierwszą pozycję w naszej mieszance elektrolitów. Swoim działaniem wspomaga także utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi oraz kontroluje pracę mięśni.

Wapń jest materiałem budulcowym układu kostnego, zębów oraz ścian komórkowych. Swoim działaniem przyczynia się do prawidłowego metabolizmu energetycznego i wpływa na enzymy trawienne, zapewniając ich odpowiednie funkcjonowanie.  

Dlaczego elektrolity są tak istotne w sporcie?

W sporcie jednym z najważniejszych czynników jest wydajność pracy mięśni. Podczas intensywnego treningu, wspinaczki górskiej lub wspomożonej aktywność mięśnie korzystają z elektrolitów do inicjowania skurczu i rozluźniania włókien, co w połączeniu z intensywnym poceniem się znacznie uszczupla wewnętrzne zapasy tych pierwiastków. Elektrolity dostarczane z zewnątrz przychodzą z pomocą, aby zapewnić optymalne środowisko dla pracy mięśni i tym samym wspomagają nasze możliwości wysiłkowe. 

Jak stosować Elektrolity ?

Zalecana porcja dzienna: jedna miarka (około 9,7 g) rozpuszczona w 200 ml wody dwa razy dziennie.
Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Suplement diety nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Prowadzenie zdrowego trybu życia i stosowanie zrównoważonej diety są niezbędne dla zachowania dobrego stanu zdrowia.

Nie zaleca się stosowania przez kobiety w ciąży i karmiące piersią. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w suchym i chłodnym miejscu.

Akceptuję Strona wykorzystuję pliki cookie