Chaga 90 kap
Chaga 90 kap
Chaga 90 kap
Chaga 90 kap

Chaga Błyskoporek Podkorowy 90 kap

MycoMedica

Chaga (lub czaga) już od wieków jest stosowana w medycynie rosyjskiej oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wierzy się w jej zdolności do ożywiania oraz uspokajania ciała i ducha

145,00 zł
Brutto

 

Chaga w optymalnym stężeniu | MycoMedica

Chaga (lub czaga) już od wieków jest stosowana w medycynie rosyjskiej oraz Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Wierzy się w jej zdolności do ożywiania oraz uspokajania ciała i ducha

Nasz grzyb Chaga rośnie w ekologicznie czystym środowisku naturalnym wyżyny północno-wschodniej Chin na pniach brzozy. Część używanego przez nas grzyba to owocnik.

Chaga (błyskoporek podkorowy, Inonotus obliquus, Kabanoanatake) to niszczący drzewo grzyb, należący do żagwiowatych, który rośnie głównie na brzozach.

Dzięki zastosowaniu metody podwójnej ekstrakcji oferujemy wyciąg z chagi o najwyższej jakości oraz w idealnych proporcjach substancji czynnych celem uzyskania jak najlepszych rezultatów:

  • min. 30 % polisacharydów (w rzeczywistości 33-34 %)

Zawartość opakowania: 90 kapsułek zawierających 500mg ekstraktu - w żelatynowych lub roślinnych kapsułkach (odpowiednie dla wegan)
Masa netto: 55,8g

O Chaga

Chaga tworzy najpierw wieloletnie owocniki do 35 centymetrów, a następnie po obumarciu drzewa, gdy grzybnia dostaje się głęboko pod korę, tworzy owocnik płciowy. Pochodzi z terenu Rosji i Syberii, ale można się z nim spotkać również na północy Polski itp. Chaga znana jest w tradycyjnej medycynie rosyjskiej już od kilka stuleci. Grzyb ten jest najczęściej używany przez lud Khanty, dla którego jest bardzo cenny. Chaga jest bogata w duże ilości substancji bioaktywnych, oprócz witamin i minerałów zawiera melaninę, co sprawia, że jest ciemna. Zawiera również pochodne betulinowe i kwas betulinowy, który pozyskuje z brzozy, oraz obliquol. Ponadto można w niej znaleźć bardzo ważne polisacharydy – beta glukany, flawonoidy, sterole i pterydynę. W naszych produktach stosujemy chagę rosnącą na brzozach w północnych Chinach (prowincja Hei Long Jiang) i wschodniej Syberii, gdzie natura jest praktycznie nietknięta przez ludzi.

Dawkowanie:

  • dawka lecznicza: 3–10 kapsułki dziennie (zaleca się konsultację z lekarzem lub specjalista medycyny chińskiej)
  • dawka profilaktyczna: 1–2 kapsułki dziennie 
  • zalecamy stosować przez 5 dni w tygodniu, a potem 2 dni przerwa
  • kapsułki zażywać na czczo (min. 30 minut przed posiłkiem lub 60 minut po posiłku), popić wodą lub słabą zieloną herbatą
  • podczas przyjmowania grzybów leczniczych zalecamy zwiększenie spożycia witaminy C, która zwiększa absorpcję substancji czynnych, na przykład w formie ekstraktu goździkowca brazylijskiego  Acerola.
Ostrzeżenie: Produkt nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 3 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących. Nie przekraczać zalecanej dziennej dawki. Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Produkt nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Nie zawiera efedryny, kofeiny, glutenu, konserwantów, barwników ani cukru.

Produkty prezentowane na tej stronie są suplementami diety. Nie są i nie mogą być stosowane zamiast nich. Zachęcamy do skorzystania z lekami na receptę.
50 Przedmioty
Nowy
8594167650618

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy
Product added to compare.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.