Myqo Cordyceps sinensis - Maczużnik chiński - 100 g
Myqo Cordyceps sinensis - Maczużnik chiński - 100 g

Cordyceps sinensis - Maczużnik chiński - 100 g

Myqo

Cordyceps Sinensis (maczużnik chiński) to jeden z cenniejszych grzybów, wykorzystywanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

270,00 zł
Brutto

 

Cordyceps sinensis - Maczużnik chiński - 100 g

Cordyceps Sinensis (maczużnik chiński) to jeden z cenniejszych grzybów, wykorzystywanych w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej.

Zastosowanie Cordycepsu w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej

Cordyceps stosowany jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej już od wielu setek lat w różnych przypadłościach takich jak: dolegliwości Nerek i Wątroby, wyczerpanie pod długiej chorobie, przemęczenie oraz zaburzenia nastroju. Według medycyny chińskiej ma mocne działanie tonizujące i wspierające układ odpornościowy.

Pierwsze, szczegółowe informacje o tym grzybie pochodzą od tybetańskiego lekarza Surkhara Nyamny Doje (1439 – 1475), który zaklasyfikował go w kategorii „medycznych esencji” i rozsławił jako afrodyzjak. W medycynie chińskiej został opisany przez Wang Ang w 1694 roku jako tonik, który dodaje sił witalnych i przyśpiesza rekonwalescencję.

Charakterystyka Cordycepsu z punktu widzenia Tradycyjnej Medycyny Chińskiej:

- dopełnia Nerkowe Yang i Ming Men,

- wspiera Yin Płuc,

- odżywia Esencję Nerek,

- wspiera ochronne Qi,

Wyrazy pisane wielką literą, to terminy wywodzące się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej (TCM). Mają one odmienne znaczenie niż podobne terminy używane w medycynie zachodniej. Na przykład, termin "Żołądek" w kontekście TCM oznacza cały proces związany z trawieniem i przemianą materii, a nie jedynie określenie konkretnego narządu anatomicznego. Natomiast pojęcia takie jak "Qi" lub "Esencja" nie istnieją w medycynie zachodniej i nie mają tam swoich odpowiedników.

Składniki

Cordyceps swoje działanie zawdzięcza takim składnikom jak: witaminy, pierwiastki śladowe, aminokwasy egzogenne, cordycepina, ergosterol, opicordina, polisacharydy i glikoproteiny.

Zawiera również dużą ilość beta-glukanów.

Zalecana dzienna porcja do spożycia:

- profilaktycznie - 1 gram (dwie czubate łyżeczki) rano lub wieczorem, między posiłkami, popijać dużą ilością wody

- 2 gramy (cztery czubate łyżeczki) - UWAGA: Nie stosować przed snem.

500 Przedmioty
5905943628142

25 innych produktów w tej samej kategorii:

Produkt dodany do listy
Product added to compare.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu mechanizmu cookie w Twojej przeglądarce.